קרנות השתלמות

ביטוחים פנסיוניים דרך איכויות

קופות חיסכון המיועדת לשימושם של עצמאים, שכירים וחברי קיבוצים ומושבים. קרנות ההשתלמות נחשבות לאפיק החיסכון היחיד המוצע לעובדים לטווח בינוני (6 שנים) והוא פטור ממס רווח הון  עד תקרה.

קרנות השתלמות

ביטוחים פנסיוניים דרך איכויות

קופות חיסכון המיועדת לשימושם של עצמאים, שכירים וחברי קיבוצים ומושבים. קרנות ההשתלמות נחשבות לאפיק החיסכון היחיד המוצע לעובדים לטווח בינוני (6 שנים) והוא פטור ממס רווח הון  עד תקרה.

השאירו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-5663003

  מהות הביטוח

  גם עבור שכירים וגם עבור עצמאים אין חובה להפריש כספים לקרן השתלמות למעט הסכמים קיבוציים ענפים. שכיר אינו יכול לפתוח קרן השתלמות ללא שיתוף פעולה מצידו של המעסיק.
  במקרה של עצמאי, פתיחת קרן השתלמות תלויה בו בלבד, שכן רק הוא מפריש אליה כספים. העצמאי זכאי להטבות מס עבור ההפרשות עד לתקרה שנקבעת על ידי הרגולטור.

  הפקדות לקרן השתלמות

  כאשר מדובר בעצמאי באפשרותו להפקיד בקרן ההשתלמות עד לגובה של 4.5% מהכנסתו השנתית ולא יותר מתקרה הכנסה שנתית של 263,000 ₪ בשנה. הפקדה בגובה זה נחשבת להוצאה מוכרת.
  במקרה של שכיר, גובה הפקדת המעסיק (ואשר לא נחשב כהכנסה החייבת במס) הינו עד למקסימום של 7.5% מגובה השכר הקובע. גובה הפקרת העובד הינו עד 2.5% מגובה השכר הקובע ועד לתקרה של 15,700 ₪ שכר חודשי הפקדה מעל תקרה זו תהיה חייבת בזקיפת מס בתלוש בגובה המס השולי של העובד . היה וגם המעסיק וגם השכיר יפקידו יותר – לא ייהנו הצדדים מהטבות מס.

  בחירת המסלול

  ניתן לבחור את הקרן על פי התמהיל האישי של המבוטח ובהתאם לרמת הסיכון שהוא מבקש. עם זאת, אין חובה להישאר באותו מסלול לאורך כל שנות ההפקדה בקרן. ניתן לשנות מסלולי השקעה ולשמור על רציפות ההשקעה מבלי שיתקיים אירוע מס.
  שכיר מחויב על פי חוק להפקיד לקרן מדי חודש יחד מעסיקו, עצמאי יכול להפקיד מדי חודש או פעם בשנה בהתאם לתקרה המותרת על פי חוק.

  היתרון של איכויות

  כחלק מהתמהיל אותו יוצרים למבוטח נלקחת במקרה זה בחשבון גם רמת הסיכון שהוא מעוניין לקחת על עצמו (מרמה סולידית ושמרנית עד לרמת סיכון גבוהה) וכן את טווחי הזמן ברמה של שנים אשר הכסף יהיה תחת הקרן ומטרת הכספים בסוף הדרך בנוסף דמי ניהול נמוכים ותחרותיים . כמו בכל דבר אשר קשור לפרוטפוליו של המבוטח חשוב לדעת כיצד לבנות את המטריה גם של הביטוח וגם של החיסכון לטווח הבינוני ולטווח הארוך ולוודא כי כלל הצרכים נשמרים וכי יש הלימה בין הרצון לבין הצורך. סוכנות איכויות עובדת עם מגוון רחב של חברות אשר נותנות שירות זה.

  כלים שימושיים

  פנסיה נט ›